Observator » Ştiri sociale » Ogica, castigator la CEDO

Ogica, castigator la CEDO

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.05.2010, 19:30 | Modificat la 01.07.2018, 17:40

Romania trebuie sa-i plateasca despagubiri de opt mii de euro lui Stelian Ogica. Curtea Europeana a drepturilor omului a luat decizia pentru conditiile in care Ogica si-a executat pedeapsa in dosarul legat de inselaciunea cu biletul de la Loto. Romania este trasa de urechi si pentru ca l-a eliberat pe Ogica la trei zile dupa decizia definitiva a instante

Romania trebuie sa-i plateasca despagubiri de opt mii de euro lui Stelian Ogica. Curtea Europeana a drepturilor omului a luat decizia pentru conditiile in care Ogica si-a executat pedeapsa in dosarul legat de inselaciunea cu biletul de la Loto. Romania este trasa de urechi si pentru ca l-a eliberat pe Ogica la trei zile dupa decizia definitiva a instante