Observator » Ştiri sociale » Pacient bolnav de malarie, în comă

Pacient bolnav de malarie, în comă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.07.2015, 13:07 | Modificat la 07.07.2015, 13:18

Medicii de la Spitalul de boli infecţioase Victor Babeş din capitală sunt în alertă după ce un pacient bolnav de malarie a ajuns la ei, cu elicopterul

Medicii de la Spitalul de boli infecţioase Victor Babeş din capitală sunt în alertă după ce un pacient bolnav de malarie a ajuns la ei, cu elicopterul

Este vorba de un pilot în vârstă de 46 de ani, din Bacău, care s-a întors în urmă cu o săptămână din Mozambic.