Observator » Ştiri sociale » Pacienţii care au nevoie disperată de imuno-globulină vor să meargă la CEDO pentru a-şi rezolva problema

Pacienţii care au nevoie disperată de imuno-globulină vor să meargă la CEDO pentru a-şi rezolva problema

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.03.2018, 08:34 | Modificat la 03.03.2018, 12:35

Problema imuno-globulinelor ar putea ajunge la CEDO. Este varianta la care se gândesc pacienţii

Problema imuno-globulinelor ar putea ajunge la CEDO. Este varianta la care se gândesc pacienţii, după ce autorităţile nu-i pot asigura că vor avea fiolele necesare în fiecare lună. De cealaltă parte, ministrul Sănătăţii, Sorina Pintea doar speră că distribuitorii îşi vor respecta promisiunile. La sfârşitul anului trecut o femeie din Alba a murit în aşteptarea tratamentului.