Observator » Ştiri sociale » Păpuşa care a înfăţişat-o pe Fecioara Maria a băgat spaimă în ploieşteni

Păpuşa care a înfăţişat-o pe Fecioara Maria a băgat spaimă în ploieşteni

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.12.2015, 19:32 | Modificat la 17.12.2015, 19:40

E din nou linişte în centrul oraşului Ploieşti. Păpuşa care o întruchipa pe Fecioara Maria şi care a băgat spaima-n trecători a dispărut. Cu tot cu iesle, cu bebeluş şi cu cei trei magi

E din nou linişte în centrul oraşului Ploieşti. Păpuşa care o întruchipa pe Fecioara Maria şi care a băgat spaima-n trecători a dispărut. Cu tot cu iesle, cu bebeluş şi cu cei trei magi

Ieslea, magii şi Fecioara Maria au dispărut din centrul Ploieştiului. Cei mai mulţi au răsuflat uşuraţi când au văzut că amplasamentul nu mai este. S-au speriat când reprezentaţii societăţii de gospodărire urbană au anunţat că manechinul va fi schimbat abia la Crăciunul viitor.

Astăzi, însă, responsabili au luat măsuri urgente. Cu scuzele şi explicaţiile de rigoare. Manechinul, împrumutat de primărie de la Teatrul Toma Caragiu fusese dus chiar şi la reparat.

Articolul continuă după reclamă

După ce au văzut că manechinele sperie trecătorii, responsabilii au lăsat locul liber.