Observator » Ştiri sociale » Patru vile au ars într-un cartier rezidenţial de lângă Bucureşti după ce un generator electric a sărit în aer

Patru vile au ars într-un cartier rezidenţial de lângă Bucureşti după ce un generator electric a sărit în aer

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.11.2015, 06:42 | Modificat la 27.11.2015, 08:46

Au fost momente de panică aseară într-un cartier rezidenţial de lângă Bucureşti. Patru vile au ars după ce un generator a explodat. Şase echipaje de pompieri s-au luptat ore bune cu flăcările. Din fericire, nimeni nu a fost rănit.

 Au fost momente de panică aseară într-un cartier rezidenţial de lângă Bucureşti. Patru vile au ars după ce un generator a explodat. Şase echipaje de pompieri s-au luptat ore bune cu flăcările. Din fericire, nimeni nu a fost rănit.

Pentru că oamenii au rămas fără curent electric, o femeia s-a dus să pornească generatorul.

Dar în momentul în care a apăsat pe buton, aparatul a sărit în aer.

Articolul continuă după reclamă

Din fericire, femeia a scăpat fără nicio rană, însă flăcările au cuprins imediat vilă. Apoi s-a extins la încă trei.