Observator » Ştiri sociale » Pentru 50 de euro în plus la chirie, românii sunt dispuși să îşi transforme casa în bordel

Pentru 50 de euro în plus la chirie, românii sunt dispuși să îşi transforme casa în bordel

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.10.2014, 19:15 | Modificat la 29.10.2014, 19:49

Ce nu face românul pentru bani! Pentru o sumă modică îşi transformă casa în bordel. O echipă Observator a testat "deschiderea" celor care închiriază o cameră, cu chirie, în propria casă. Pentru 50 de euro, în plus, la chirie, niciun proprietar nu a spus, nu.

Ce nu face românul pentru bani! Pentru o sumă modică îşi transformă casa în bordel. O echipă Observator a testat "deschiderea" celor care închiriază o cameră, cu chirie, în propria casă. Pentru 50 de euro, în plus, la chirie, niciun proprietar nu a spus, nu. 

"Prostituată caut gazdă". Nu e un anunţ la mica publicitate, ci un experiment. Şocant este că niciunul dintre cei sunaţi n-au zis nu. Primul pe listă ar fi chiar. domnul din imagini. Îi spunem Ionel şi îi protejăm identitatea. Nu de alta, dar omul are familie. Bărbatul are de închiriat o cameră într-un apartament, pentru o tănâră. Cere 700 de lei. Dar pentru 200 de lei în plus ar putea să închidă ochii la multe. De suportat, pe chiriaşă trebuie însă s-o suporte. mătuşa.

Conform noului cod penal, prostitutia nu mai este o infractiune, iar dacă este practicată în propria casă, adică nu într-un loc public nu este nici sancţionată.

Articolul continuă după reclamă