Observator » Ştiri sociale » Plimbare în viteză cu final tragic. Doi tineri au murit

Plimbare în viteză cu final tragic. Doi tineri au murit

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.09.2015, 07:35 | Modificat la 11.09.2015, 08:02

O tânără de 25 de ani şi un prieten al ei au fost spulberaţi pe o şosea din judeţul Giurgiu. Bărbatul a invitat-o la o plimbare în viteză, dar la un moment dat, maşina a derapat pe carosabilul umed şi a ajuns pe contrasens, în calea unei dube care i-a lovit în plin

O tânără de 25 de ani şi un prieten al ei au fost spulberaţi pe o şosea din judeţul Giurgiu. Bărbatul a invitat-o la o plimbare în viteză, dar la un moment dat, maşina a derapat pe carosabilul umed şi a ajuns pe contrasens, în calea unei dube care i-a lovit în plin

Rudele celor doi prieteni izbucnesc în lacrimi când văd maşina distrusă, la câţiva kilometri de casă. Şoferul de 27 de ani şi tânăra cu 2 ani mai mică au plecat la o plimbare în viteză, târziu în noapte.

Celălalt şofer n-a mai avut timp să evite maşina, care i-a apărut brusc în faţă. După impact, a avut nevoie de ajutor să coboare de la volan, dar a rămas conştient.

Articolul continuă după reclamă

Tânăra găsită fără suflare în autoturism urma să plece din ţară. Lucra în Grecia şi venise acasă pentru că îi expriaseră actele. Profita de timpul petrecut aici ca să-şi vadă vechii prieteni.

Famillile lor se pregătesc acum să-i înmormânteze.