Observator » Ştiri sociale » Material EXCLUSIV! Polițistii de la brigada rutieră își repar motocicletele pe banii lor

Material EXCLUSIV! Polițistii de la brigada rutieră își repar motocicletele pe banii lor

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.10.2015, 19:08 | Modificat la 25.10.2015, 19:28

Poliţiştii de la brigada rutieră au motociclete defecte pe care le repar, pe banii lor. Şi sunt obligaţi să calce acceleraţia cât pot de tare, în plin oraş. Sunt dezvăluirile unui fost agent de la Brigada Rutieră care le-a vorbit reporterilor Observator, sub protecţia anonimatului, despre problemele poliţiştilor

Poliţiştii de la brigada rutieră au motociclete defecte pe care le repar, pe banii lor. Şi sunt obligaţi să calce acceleraţia cât pot de tare, în plin oraş. Sunt dezvăluirile unui fost agent de la Brigada Rutieră care le-a vorbit reporterilor Observator, sub protecţia anonimatului, despre problemele poliţiştilor

Nu au nume, nu au identitate. Iar poveştile pe care le au despre Brigada Rutieră şi cei care cer escortă oficială întrec orice imaginaţie.

Articolul continuă după reclamă

În ziua în care s-a stins, Bogdan făcuse parte din mai multe coloane oficiale. Pentru delegaţia vicepremierului Oprea, a fost deschizător. Câteodată, agenţii sunt obligaţi să îşi repare motocicletele pe banii lor. Cine nu îşi permite, îşi riscă viaţa pe motoare defecte.

Anchetatorii nu exclud nici varianta unei defecţiuni care l-a făcut să alunece, în viteză, spre groapă.

A fost nevoie de o tragedie pentru ca atenţia lumii să se întoarcă asupra lor.

Pe acelaşi subiect