Observator » Ştiri sociale » Povestea romanilor care au evadat din infernul creat de teroristi

Povestea romanilor care au evadat din infernul creat de teroristi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.01.2013, 19:19 | Modificat la 05.01.2019, 03:00

Iadul algerian a luat inca un roman. Al doilea. Pentru ca intre gloante si bombe cine a ramas ostatic a murit. Cine a avut curajul si nebunia sa fuga, sa evadeze, a mai avut o sansa. O sansa la ore de chin si teroare, pe un drum care putea sa duca spre viata. Este povestea incredibila a romanilor care au evadat din infernul creat de teroristi in complexul petrolier In Amenas din Algeria. Au riscat si au reusit sa ajunga acasa.

Iadul algerian a luat inca un roman. Al doilea. Pentru ca intre gloante si bombe cine a ramas ostatic a murit. Cine a avut curajul si nebunia sa fuga, sa evadeze, a mai avut o sansa. O sansa la ore de chin si teroare, pe un drum care putea sa duca spre viata. Este povestea incredibila a romanilor care au evadat din infernul creat de teroristi in complexul petrolier In Amenas din Algeria. Au riscat si au reusit sa ajunga acasa.