Observator » Ştiri sociale » Prins la furat din bancomate

Prins la furat din bancomate

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.12.2012, 13:24 | Modificat la 11.07.2017, 01:00

Un barbat din Maramures a facut bani buni in prag de sarbatori. Si nu din munca cinstita, ci din furt. Omul a montat un dispozitiv cu lipici pe mai multe bancomate si a strans, in total, aproape 10 mii de lei, in doar 3 saptamani. "Afacerea" i s-a infundat insa aseara cand, dupa 3 zile de stat la panda, politistii l-au prins in flagrant.

Un barbat din Maramures a facut bani buni in prag de sarbatori. Si nu din munca cinstita, ci din furt. Omul a montat un dispozitiv cu lipici pe mai multe bancomate si a strans, in total, aproape 10 mii de lei, in doar 3 saptamani. "Afacerea" i s-a infundat insa aseara cand, dupa 3 zile de stat la panda, politistii l-au prins in flagrant.