Observator » Ştiri sociale » Problema imunoglobulinei în România ar putea ajunge la CEDO!

Problema imunoglobulinei în România ar putea ajunge la CEDO!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.02.2018, 16:27 | Modificat la 26.02.2018, 17:44

Românii care au nevoie de acest tratament iau în calcul această variantă, pentru că autorităţile nu le pot da asigurările că vor avea fiolele fără de care nu pot trăi. Ministrul sănătăţii speră doar că distribuitorii îşi vor respecta promisiunile.