Observator » Ştiri sociale » Protest la doi paşi de sediul guvernului

Protest la doi paşi de sediul guvernului

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.05.2014, 13:20 | Modificat la 19.05.2014, 14:33

A fost scandal în urmă cu puţin timp, la doi paşi de sediul Guvernului. Câteva zeci de revoluţionari au blocat bulevardul Kiseleff şi s-au îmbrâncit cu jandarmii.

A fost scandal în urmă cu puţin timp, la doi paşi de sediul Guvernului. Câteva zeci de revoluţionari au blocat bulevardul Kiseleff şi s-au îmbrâncit cu jandarmii. Aceştia din urmă cu reuşit totuşi să îi scoată de protestatari de pe carosabil.

 Aproximativ jumătate de oră nimeni nu a putut circula pe acolo.

În timpul confruntărilor o femeie a leşinat. Ea a fost luată de ambulanţă şi dusă la spital. În faţa Guvernului au mai rămas aproximativ 100 de protestatari.

Articolul continuă după reclamă