Observator » Ştiri sociale » Un pui de urs a murit în staţiunea Băile Tuşnad, după ce a fost lovit de tren

Un pui de urs a murit în staţiunea Băile Tuşnad, după ce a fost lovit de tren

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.08.2018, 17:05 | Modificat la 30.08.2018, 17:06

Un pui de urs a murit în această dimineaţă în staţiunea Băile Tuşnad, în judeţul Harghita, după ce a fost lovit de un tren! Chinuit de dureri, animalul s-a refugiat în apele Oltului, unde a fost văzut de administatorii campingului din zonă, care au anunţat autorităţile. Echipajele de salvare au încercat să-l aducă la mal ca să îl ajute. 

Un pui de urs a murit în această dimineaţă în staţiunea Băile Tuşnad, în judeţul Harghita, după ce a fost lovit de un tren! Chinuit de dureri, animalul s-a refugiat în apele Oltului, unde a fost văzut de administatorii campingului din zonă, care au anunţat autorităţile. Echipajele de salvare au încercat să-l aducă la mal ca să îl ajute.