Observator » Ştiri sociale » Ramanem fara spatii verzi

Ramanem fara spatii verzi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.04.2011, 13:53 | Modificat la 11.07.2019, 13:40

Autoritatile ne vaduvesc de spatiile verzi. Cladirile, parcarile sau piatetele le-au luat locul. Asta desi legislatia UE cere ca, pana in 2013, sa fie asigurata o medie de cel putin 26 de metri patrati de spatiu verde pe cap de locuitor. In Alba Iulia, parcurile au devenit, deja, simple amintiri.

Autoritatile ne vaduvesc de spatiile verzi. Cladirile, parcarile sau piatetele le-au luat locul. Asta desi legislatia UE cere ca, pana in 2013, sa fie asigurata o medie de cel putin 26 de metri patrati de spatiu verde pe cap de locuitor. In Alba Iulia, parcurile au devenit, deja, simple amintiri.