Observator » Ştiri sociale » Romanii, din nou la cumparaturi

Romanii, din nou la cumparaturi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.05.2013, 13:09 | Modificat la 06.05.2013, 13:31

Astazi s-au redeschis magazinele, iar romanii le-au luat din nou cu asalt

Romanii isi cumpara acum fructe, legume, apa plata, apa minerala si sucuri naturale. Dupa o masa extrem de grea in zilele acestea de sarbatoare este binevenita o cura de vitamine, asa ca fructele si legumele sunt la mare cautare.

Se pare ca oamenii mai cumpara cadouri si cutii de ciocolata pentru rudele si prietenii pe care ii viziteaza astazi, conform obiceiului romanesc de merge in vizita in cea de-a doua zi de Paste.