Observator » Ştiri sociale » Românii nu vor mai avea motive să uite de plata rovinietei. În viitor, şoferii vor fi notificaţi înainte ca aceasta să expire, pe email

Românii nu vor mai avea motive să uite de plata rovinietei. În viitor, şoferii vor fi notificaţi înainte ca aceasta să expire, pe email

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.05.2018, 08:59 | Modificat la 12.05.2018, 10:01

Şoferii nu vor mai avea motiv să "uite" de plata rovinietei. Vor primi un e-mail cu două zile înainte. Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere a implementat facilitatea. Notificarea se transmite la adresa de e-mail utilizată la crearea contului de acces de pe pagina de Internet a companiei