Observator » Ştiri sociale » Românii vor merge fără viză în Canada

Românii vor merge fără viză în Canada

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.10.2016, 17:01 | Modificat la 30.03.2017, 17:00

După mai multe runde eşuate de negociere, autorităţile regionale din Belgia au ajuns la un acord privind semnarea tratatului de liber schimb UE-Canada. Potrivit guvernului de la Bruxelles, acordul, care va aduce printre altele şi eliminarea vizelor de Canada pentru români, va putea fi semnat săptămâna viitoare.

După mai multe runde eşuate de negociere, autorităţile regionale din Belgia au ajuns la un acord privind semnarea tratatului de liber schimb UE-Canada. Potrivit guvernului de la Bruxelles, acordul, care va aduce printre altele şi eliminarea vizelor de Canada pentru români, va putea fi semnat săptămâna viitoare.