Observator » Ştiri sociale » Şase vagoane ale unui tren de marfă au deraiat pe calea ferată dintre Caransebeş şi Timişoara

Şase vagoane ale unui tren de marfă au deraiat pe calea ferată dintre Caransebeş şi Timişoara

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.09.2015, 16:23 | Modificat la 07.09.2015, 16:57

De mai bine de 18 ore, traficul feroviar între Caransebeş şi Timişoara este blocat. Şase vagoane ale unui tren de marfă au deraiat aseară iar două dintre ele s-au răsturnat

De mai bine de 18 ore, traficul feroviar între Caransebeş şi Timişoara este blocat. Şase vagoane ale unui tren de marfă au deraiat aseară iar două dintre ele s-au răsturnat

Tone de motorină s-au scurs în grădina unul localnic. 

O garditură de 26 de vagoane, în timp ce trecea prin pasajul de la valea timişului, a deraiat. 13.04 Patru vagoane au deraiat şi două s-au răsturnat.

Articolul continuă după reclamă

Poliţiştii şi pompierii au izolat zona, ca să nu rişte nimic. În tot acest timp, proprietarul terenului face socoteli.

Trenurile de persoane au fost redirecţionate pe rute ocolitoare până când situaţia va fi remediată.

Reprezentanţii CFR au deschis o anchetă în acest caz. 

Pe acelaşi subiect