Situație hilară în Maramureș! Elevii unei școli au așteptat 2 luni cornul și laptele, iar, când au venit, o fetiță și-a RUPT dintele când a mușcat din pâinea tare ca piatra (VIDEO)
Elevii unei școli din Cavnic au așteptat 2 luni cornul și laptele, din programul ministerului, iar, când au venit, o fetiță și-a rupt dintele într-un corn.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Elevii unei școli din Cavnic, Maramureș, au așteptat 2 luni cornul și laptele, din programul ministerului, iar, când au venit, o fetiță și-a rupt dintele când a mușcat dintr-un corn tare ca piatra. | VIDEO
Situația a fost raportată de administratorului școlii, care a precizat că astăzi a fost prima zi a programului "Cornul și Laptele", inițiat de Ministerul Educației, deoarece abia acum s-au încheiat toate procedurile, deși școala a început pe 10 septembrie.
Potrivit acestuia, firma care a semnat contractul în vederea distribuirii acestor produse a adus astăzi dimineață doar cornul, laptele urmând să ajungă în cursul după-amiezii.
Însă, cornurile erau atât de vechi, încât una dintre elevele din clasa I și-a rupt un dinte când mușcat dintr-un corn.
- REVOLTĂTOR! O infirmieră româncă, surprinsă de camerele de supraveghere în timp ce loveşte fără milă şi...
- SFÂNTUL Andrei, ocrotitorul românilor. Tradiții și SUPERSTIȚII pentru „Noaptea Strigoilor” și a farmecelor...
- El este monstrul din România care a şocat Spania! Tânărul şi-a măcelărit fetiţa de doi anişori, pe Maya, în...
![](/uploads/modules/news/0/2017/11/14/231641/695x0_1510661769991186a8.jpg)
"Cornul nici nu poate fi apăsat de cât de tare este. Este ca și un lemn, dacă îl bați este mai tare ca și lemnul. Eu nu i-aș da copilului meu să mănânce așa ceva. Plus că ambalajele sunt toate distruse. este clar că are mai mult de o săptămână. cam asta primesc copiii noștri și nu considerăm că este ceva normal", a declarat administratorul școlii.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰