Observator » Ştiri sociale » Special! Nemţii servesc, românii spun "Danke"

Special! Nemţii servesc, românii spun "Danke"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.07.2015, 20:05 | Modificat la 22.07.2015, 20:15

Să lucrezi în afara graniţelor este un ideal pe care tot mai mulţi români şi-l doresc! Motivele. le ştim cu toţii. Banii. Aşa că în cele mai multe cazuri, proaspăt ieşiţi de pe băncile şcolii, tinerii aleg să plece în Italia, Anglia, Germania şi lista poate continua

Să lucrezi în afara graniţelor este un ideal pe care tot mai mulţi români şi-l doresc! Motivele. le ştim cu toţii. Banii. Aşa că în cele mai multe cazuri, proaspăt ieşiţi de pe băncile şcolii, tinerii aleg să plece în Italia, Anglia, Germania şi lista poate continua

Dar - în timp ce românii pleacă în ţări străine - occidentalii vin pe plaiurile mioritice. Iar exemplu concret vine din judeţul Cluj. Acolo doi germani - soţ şi soţie - trecuţi de prima tinereţe au hotărât să-şi deschidă un restaurant cu specific nemţesc.

Articolul continuă după reclamă

Deocamdată nu poate fi vorba despre profit. Atmosferă, însă, face toţi banii. Priviţi materialul de mai sus, dacă nu ne credeţi!