Observator » Ştiri sociale » TRAGEDIE în Bistriţa-Năsăud! Doi tineri au MURIT, după ce maşina lor s-a IZBIT de un stâlp de electricitate

TRAGEDIE în Bistriţa-Năsăud! Doi tineri au MURIT, după ce maşina lor s-a IZBIT de un stâlp de electricitate

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.06.2017, 21:37 | Modificat la 17.06.2017, 21:42

Doi tineri și-au pierdut viața, sâmbătă seara, într-un accident rutier produs în localitatea Tureac din județul Bistrița-Năsăud, pe DN 17, a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ), Crina Sîrb.

Doi tineri și-au pierdut viața, sâmbătă seara, într-un accident rutier produs în localitatea Tureac din județul Bistrița-Năsăud, pe DN 17, a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ), Crina Sîrb.

Potrivit sursei citate, cei doi se aflau într-o mașină care se deplasa dinspre Mureșenii Bârgăului spre Bistrița. La un moment dat, șoferul a pierdut controlul asupra volanului, iar mașina a părăsit partea carosabilă, s-a izbit de un stâlp de electricitate, după care s-a răsturnat în curtea unui imobil.

Echipele medicale deplasate la locul producerii accidentului nu i-au mai putut salva pe cei doi tineri, ambii în vârstă de 21 ani, domiciliați în comuna Tiha Bârgăului.

Articolul continuă după reclamă

Polițiștii urmează să stabilească exact condițiile în care s-a produs accidentul.

Sursă: Agerpres.ro