Observator » Ştiri sociale » Ultrasi "otelari" evacuati de pe stadion

Ultrasi "otelari" evacuati de pe stadion

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.12.2011, 06:40 | Modificat la 16.12.2017, 15:35

Un grup de suporteri ai echipei Otelul Galati a intrat, de aseara, in randul mult mai celebrilor ultrasi stelisti sau dinamovisti. Doar trei minute le-au fost de ajuns fanilor galateni ca sa intrerupa meciul favoritilor lor impotriva celor de la Vaslui. Suporterii au inceput sa arunce cu torte si fumigene pe teren, fapt ce a dus la oprirea meciului si evacuarea intregii galerii din tribunele stadionului

Un grup de suporteri ai echipei Otelul Galati a intrat, de aseara, in randul mult mai celebrilor ultrasi stelisti sau dinamovisti. Doar trei minute le-au fost de ajuns fanilor galateni ca sa intrerupa meciul favoritilor lor impotriva celor de la Vaslui. Suporterii au inceput sa arunce cu torte si fumigene pe teren, fapt ce a dus la oprirea meciului si evacuarea intregii galerii din tribunele stadionului