Observator » Ştiri sociale » A făcut curăţenie în grădină, dar a ajuns în stare GRAVĂ la spital. Jumătate de corp i-a fost CUPRINS DE FLĂCĂRI

A făcut curăţenie în grădină, dar a ajuns în stare GRAVĂ la spital. Jumătate de corp i-a fost CUPRINS DE FLĂCĂRI

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.03.2017, 13:29 | Modificat la 10.03.2017, 14:05

A vrut să facă în grădină curăţenia de primăvară, dar a ajuns în stare critică la spital. Un bărbat de 44 de ani, dintr-o comună argeşeană, a dat foc resturilor vegetale dar vâlvătaia s-a extins rapid din cauza vântului puternic.

A vrut să facă în grădină curăţenia de primăvară, dar a ajuns în stare critică la spital. Un bărbat de 44 de ani, dintr-o comună argeşeană, a dat foc resturilor vegetale dar vâlvătaia s-a extins rapid din cauza vântului puternic.

Flăcările i-au cuprins jumătate din corp. A avut totuşi noroc să fie văzut de un vecin.

Omul a sunat la 112 şi o ambulanţă a ajuns repede la faţa locului.

Articolul continuă după reclamă

Medicii au stabilizat victima şi au decis să o  trimită cu un elicopter SMURD la Spitalul de Arşi din capitală.

Starea pacientului este foarte gravă, iar pe picioare are arsuri de gradele trei şi patru.