Observator » Ştiri sociale » Un bărbat de 52 de ani din Piteşti a murit intoxicat cu monoxid de carbon

Un bărbat de 52 de ani din Piteşti a murit intoxicat cu monoxid de carbon

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.03.2014, 08:51 | Modificat la 01.03.2014, 09:30

Un bărbat de 52 de ani din Piteşti a murit, iar un copil de trei ani şi bunica lui au ajuns la spital, după ce s-ar fi intoxicat cu monoxid de carbon

Alarma a fost dată de femeie, care l-a văzut pe bărbat întins pe podeaua din bucătărie şi a simţit un miros înţepător de gaze.

Ea şi nepotul ei se aflau într-o altă încăpere, aşa că nu au simţit prea tare emanaţia şi au scăpat cu viaţă.