Observator » Ştiri sociale » Un donator de sânge salvează viaţa a trei bolnavi

Un donator de sânge salvează viaţa a trei bolnavi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.10.2014, 16:26 | Modificat la 08.10.2014, 16:54

Chiar dacă donatiori există, lipsa sângelui este în continuare o problemă cu care se confruntă spitalele româneşti. Pentru a da o mână de ajutor şi pentru a salva viaţa a mii de bolnavi în nevoie, mai marii Bisericii au organizat o campanie de donare de sânge.

Chiar dacă donatiori există, lipsa sângelui este în continuare o problemă cu care se confruntă spitalele româneşti. Pentru a da o mână de ajutor şi pentru a salva viaţa a mii de bolnavi în nevoie, mai marii Bisericii au organizat o campanie de donare de sânge. 

De la prima oră, studenţii de la Academia de Poliţie, din capitală, au stat la coadă pentru a dona. Au înţeles că sângele lor salvează vieţi. O campanie de donare ce a început de ieri şi va continua până pe 15 decembrie.