Observator » Ştiri sociale » Un dric ce venea din Italia s-a izbit de un cap de pod. O pasageră rănită şi dusă la spital

Un dric ce venea din Italia s-a izbit de un cap de pod. O pasageră rănită şi dusă la spital

Redactia Observator | Timp citire: 2 minute
Publicat la 02.01.2016, 15:19 | Modificat la 02.01.2016, 15:24

O maşină mortuară care transporta un român decedat în Italia pe 31 decembrie a intrat într-un cap de pod, sâmbătă dimineaţă, la intrarea pe autostrada A 1, după ce conducătorul auto a pierdut controlul volanului, concubina mortului, aflată pe scaunul din dreapta şoferului, suferind fracturi la gambe.

 O maşină mortuară care transporta un român decedat în Italia pe 31 decembrie a intrat într-un cap de pod, sâmbătă dimineaţă, la intrarea pe autostrada A 1, după ce conducătorul auto a pierdut controlul volanului, concubina mortului, aflată pe scaunul din dreapta şoferului, suferind fracturi la gambe.

Potrivit reprezentanţilor Poliţiei Argeş, accidentul a avut loc, sâmbătă, pe drumul naţional 65 B, în apropiere de intrarea pe autostrada A1.

Un bărbat cu cetăţenie italiană, aflat la volanul unui dric care transporta un român de 50 de ani, mort în Italia în ultima zi a anului trecut, şi care se îndrepta spre judeţul Călăraşi pentru înmormântare, a pierdut controlul volanului, din cauza oboselii, iar maşina mortuară s-a izbit de un cap de pod.

Articolul continuă după reclamă

În urma impactului, o femeie de 45 de ani, care fusese concubina românului mort şi care se afla pe locul din dreapta şoferului, a fost rănită, rămânând încarcerată.

Ea a fost scoasă de echipajele de pompieri şi a fost dusă la spital, întrucât a suferit fracturi la ambele gambe.

Şoferul italian al maşinii mortuare a fost rănit uşor.

Pe acelaşi subiect

Sicriul cu trupul neînsufleţit a fost preluat de un alt dric, care l-a transportat la Călăraşi.

Sursa: agerpres.ro