Observator » Ştiri sociale » Un paznic a fost agresat şi jefuit de cinci indivizi

Un paznic a fost agresat şi jefuit de cinci indivizi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.11.2014, 13:12 | Modificat la 20.11.2014, 13:25

Nişte hoţi dedicaţi au dat numai în această dimineaţă două lovituri, în Bucureşti şi Ilfov

Nişte hoţi dedicaţi au dat numai în această dimineaţă două lovituri, în Bucureşti şi Ilfov

Cinci bărbaţi au agresat un paznic de la o staţie GPL de pe centura Capitalei şi i-au furat acestuia telefoanele mobile. Agresorii nu s-au mulţumit doar cu atât şi au dat o noua lovitură.

Au prădat o altă staţie GPL, de această dată din cartierul Berceni şi au fugit cu încasările. Alertaţi, politiştii i-au căutat pe tineri şi într-un final au reuşit să-i prindă.

Articolul continuă după reclamă

Cei 5 suspecţi au fost duşi la audieri la sediul poliţiei Ilfov. Dacă vor fi găsiţi vinovaţi riscă ani grei de închisoare.