Observator » Ştiri sociale » UPDATE! A murit pentru că nu au fost ambulanţe

UPDATE! A murit pentru că nu au fost ambulanţe

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.03.2014, 07:12 | Modificat la 26.03.2014, 08:09

Un barbat din Bucuresti a murit, pentru că echipajele de Urgenţă au ajuns prea târziu la el.

Acesta a făcut infarct şi s-a prăbuşit sub ochii iubitei sale, după ce i-a spus că se simte rău şi că are nevoie de medici. Nici Ambulanţa, nici SMURD-ul n-au găsit în timp util o maşină de intervenţie. Când primul medic a ajuns la el, inima i se oprise deja.

Trecuse aproape o oră de la primul apel la 112.