Adrenalină maximă! Pasionaţii sportul extrem pe două roţi s-au întrecut la Mureş
Weekend cu peripeţii, obstacole şi mult noroi! De asta au avut parte împătimiţii mersului pe două roţi din Mureş. Motocicliştii s-au luptat pentru titlurile puse în joc la concursurile de enduro şi motocross. Iar ca evenimentul să fie unul complet, la final, s-au delectat cu un preparat tradiţional în Ardeal.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Weekend cu peripeţii, obstacole şi mult noroi! De asta au avut parte împătimiţii mersului pe două roţi din Mureş. Motocicliştii s-au luptat pentru titlurile puse în joc la concursurile de enduro şi motocross. Iar ca evenimentul să fie unul complet, la final, s-au delectat cu un preparat tradiţional în Ardeal.
Pasionaţii de enduro şi motocross şi-au dat întâlnire la Sântioana de Mureş. Cu toţii au un ţel: să câştige cursa! Concursul are loc în fiecare an şi, cu toate că este un sport costisitor, organizatorii muncesc voluntar.
La finalul competiţiei, efortul participanţilor a fost răsplătit cu premii. Surpriza cea mare a fost însă una culinară. Un bucătar le-a pregătit un gulaş delicios la ceaun.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰