Observator » Ştiri sociale » Zeci de porumbei morti pe strazile din Oradea

Zeci de porumbei morti pe strazile din Oradea

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.11.2012, 06:42 | Modificat la 31.05.2017, 17:30

Imagini socante intr-un cartier din Oradea. Zeci de porumbei morti erau pe iarba din spatele blocurilor, foarte aproape de spatiile de joaca pentru copii. Locatarii cred ca pasarile sunt otravite chiar de vecinii lor, dar autoritatile iau in calcul si varianta ca porumbeii sa fi murit dupa ce au mancat seminte tratate cu substante chimice, de pe ogoarele din apropiere.

Imagini socante intr-un cartier din Oradea. Zeci de porumbei morti erau pe iarba din spatele blocurilor, foarte aproape de spatiile de joaca pentru copii. Locatarii cred ca pasarile sunt otravite chiar de vecinii lor, dar autoritatile iau in calcul si varianta ca porumbeii sa fi murit dupa ce au mancat seminte tratate cu substante chimice, de pe ogoarele din apropiere.