Foto Arabia Saudită - Mexic 1-2, la Cupa Mondială din Qatar. Mexicanii au câştigat meciul, dar au ratat calificarea, după ce au încheiat grupa C pe locul 3

Eliminare dramatică pentru mexicani. Reprezentativa Mexicului a câştigat în faţa Arabiei Saudite, cu scorul de 2-1, într-un meci decisiv din grupa C a Cupei Mondiale din Qatar, dar nu a reuşit să se califice în optimile competiţiei.

la 30.11.2022, 23:04

Mexic a deschis scorul prin Henry Martin, la scurt timp după pauză, în minutul 48. Luis Chavez a marcat al doilea gol, cu o execuţie superbă din lovitură liberă, în minutul 53.

Al Dawsari, din echipa naţională a Arabiei Saudite, a marcat în prelungiri, dar victoria a fost a mexicanilor.

Cum arată grupa C la finalul meciurilor

1. Argentina 6p

2. Polonia 4p

3. Mexic 4p

4. Arabia Saudită 3p

Echipele de start:

Arabia Saudită: Al Owais – Tambakti, Al Boleahi, Al Amri – Abdulhamid, Al Hassan, Kanno, Al Ghannam – Al Buraikan, Al Shehri, Al Dawsari

Mexic: Ochoa – Sanchez, Montes, Moreno, Gallardo – Alvarez – Pineda, Chavez – Lozano, Martin, Vega

Ce alegeți de 1 Mai, grătar la pădure sau grătar la terasă?

Observator » Sport » Arabia Saudită - Mexic 1-2, la Cupa Mondială din Qatar. Mexicanii au câştigat meciul, dar au ratat calificarea, după ce au încheiat grupa C pe locul 3