Observator » Sport » Atleta româncă Andrea Miklos, medalie de aur la 400 m, la FOTE 2015, la Tbilisi

Atleta româncă Andrea Miklos, medalie de aur la 400 m, la FOTE 2015, la Tbilisi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 31.07.2015, 18:26 | Modificat la 31.07.2015, 18:29

Atleta româncă Andrea Miklos a cucerit, vineri, medalia de aur în proba de 400 m, din cadrul Festivalului Olimpic al Tineretului (FOTE) de la Tbilisi

Atleta româncă Andrea Miklos a cucerit, vineri, medalia de aur în proba de 400 m, din cadrul Festivalului Olimpic al Tineretului (FOTE) de la Tbilisi

Aceasta este cea de- a treia medalie de aur a delegației noastre, după cele obținute de Georgiana Aniței, la triplusalt, și înotătoarea Maria Claudia Gâdea, la 400 m mixt.