Observator » Sport » Benson Henderson se bate cu Josh Thomson în gala UFC de la Chicago

Benson Henderson se bate cu Josh Thomson în gala UFC de la Chicago

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.01.2014, 08:06 | Modificat la 24.01.2014, 10:17

"Sunt cel mai bun luptător din lume la categoria mea", spune fostul campion mondial UFC, Benson Henderson. Americanul se bate cu Josh Thomson în gala UFC de la Chicago, transmisă în direct de GSP TV duminică dimineaţa, de la ora trei.

Benson Henderson a fost campionul categoriei uşoare a UFC-ului din februarie 2012 până în August 2013.

A pierdut centura în faţa lui Anthony Pettis, în UFC 164.

Henderson încearcă să-şi ia titlul înapoi, însă până atunci trebuie să-l bată pe Josh Thomson în UFC-ul de la Chicago.

Articolul continuă după reclamă

Gala UFC de la Chicago va fi transmisă în direct de GSP TV duminică dimineaţa, de la ora trei.