Video Camerun - Brazilia 1-0, la Cupa Mondială din Qatar. Brazilienii se califică în optimi, după ce au câştigat grupa G

Camerun a învins Brazilia, cu scorul de 1-0, meci din grupa G de la Cupa Mondială din Qatar. Golul a fost marcat în prelungiri de Vincent Aboubakar, care a înscris cu o lovitură de cap. Fotbalistul și-a scos tricoul și a celebrat, dar a fost eliminat, pentru că avea deja un cartonaş galben. Totuşi, victoria camerunezilor nu a mai contat, pentru că au terminat pe locul 3. Brazilienii s-au calificat în optimile competiţiei, după ce au ocupat poziţia de lider în grupa G.

la 02.12.2022, 23:00

Vincent Aboubakar a înscris unicul gol al meciului, cu o lovitură de cap, în minutul 90+2. Fotbalistul și-a scos tricoul și a celebrat, dar a fost eliminat, pentru că avea deja un cartonaş galben.

Echipele de start:

Camerun: Epassy – Fai, Wooh, Ebosse Tolo – Anguissa, Kunde -Mbeumo, Choupo-Moting, Ngamaleu – Aboubakar

Selecționer: Rigobert Song

Brazilia: Ederson – Alves, Militao, Bremer, Telles – Antony, Fabinho, Fred, Rodrygo – Jesus, Martinelli

Selecționer: Adenor Leonardo Bacchi (Tite)

Reuşiţi să ţineţi cel mai aspru şi mai lung post din an, care a început astăzi?

Observator » Sport » Camerun - Brazilia 1-0, la Cupa Mondială din Qatar. Brazilienii se califică în optimi, după ce au câştigat grupa G