Foto Ghana – Uruguay 0-2, la Cupa Mondială din Qatar. Ambele echipe sunt eliminate din competiţie

Uruguay a învins Ghana, cu scorul de 2-0, într-un meci al grupei H de la Cupa Mondială din Qatar. Giorgian De Arrascaeta a reuşit "dubla" pentru sud-americani, în minutele 26 şi 32. Uruguay şi Ghana nu ajung în optimi, după ce Portugalia şi Coreea de Sud au câştigat primele două locuri din grupă şi merg mai departe în competiţia din Qatar.

la 02.12.2022, 19:08

Ghana a început meciul prin ratarea unui penalty, în minutul 21. Portarul uruguayan a reuşit să apere fără emoţii.

Uruguay a deschis scorul în minutul 26, prin De Arrascaeta, după ce a profitat de un şut ratat al lui Luis Suarez. La doar 5 minute, De Arrascaeta a reuşit „dubla” pentru sud-americani.

Echipele de start:

Ghana: Ati-Zigi – Seidu, Amartey, Salisu, Baba – Partey, Abdul Samed – Kudus, A. Ayew, J. Ayew – I. Williams

Selecționer: Otto Addo

Uruguay: Rochet – Guillermo, Gimenez, Coates, Olivera – De Arrascaeta, Betancur, Valverde – Pellistri, L. Suarez, D. Nunez

Selecționer: Diego Alonso

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Sport » Ghana – Uruguay 0-2, la Cupa Mondială din Qatar. Ambele echipe sunt eliminate din competiţie