Cătălina Ponor şi-a încheiat cariera în Mexic, la concursul "Abierto Mexicano de Gimnasia". Cuprinsă de emoţii, gimnasta de 30 de ani a primit aplauze.

Cătălina Ponor şi-a încheiat cariera după ce a susţinut un concurs în Mexic - Facebook/Cătălina Ponor

Cătălina Ponor şi-a încheiat cariera în Mexic, la concursul "Abierto Mexicano de Gimnasia". Cuprinsă de emoţii, gimnasta de 30 de ani a primit aplauzele publicului, la urcarea pe podium.

Cătălina Ponor a participat la ultimul său concurs alături de Vlad Cotuna. Românca a luat medalia de argint, totalizând 40.300 puncte, iar pe podium a urcat împreună cu Yessenia Ferrera şi Angelina Melnikova. La premiere, Cătălina Ponor a fost aplaudă minute în şir de miile de spectatori.

După concurs, tânăra de 30 de ani a scris un mesaj emoţionant pe Facebook:

Românca şi-a anunţat retragerea încă din luna octombrie, lal Campionatul Mondial de la Montreal.

Cătălina Ponor a pus capăt unei cariere de 26 de ani în gimnastică, răsplătită cu 23 de medalii la marile competiţii: 5 la Jocurile Olimpice, 5 la Campionatele Mondiale şi 13 la Europene.

Observator » Sport » Final de carieră pentru Cătălina Ponor. Gimnasta a participat la ultimul concurs, în Mexic