Dinamo București rămâne în Superliga, după 0-0 cu Csikszereda Miercurea Ciuc

Dinamo a remizat cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, scor 0-0, şi rămâne în Superliga
Formaţia Dinamo şi-a asigurat rămânerea în Superliga, după ce a remizat, luni, în deplasare, scor 0-0, cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, în returul barajului de menţinere/promovare. În tur, Dinamo s-a impus cu 2-0.

la 27.05.2024 , 22:01

Dinamo Bucureşti
Dinamo București rămâne în Superliga, după 0-0 cu Csikszereda Miercurea Ciuc - Profimedia Images (arhivă)

Pe teren propriu, ciucanii au început bine şi Jebari a trimis în plasă, în minutul 13, dar arbitrul Horaţiu Feşnic a anulat golul pentru o poziţie de ofsaid la Makrai. Dinamo a replicat târziu, şutul lui Pavicic trecând pe lângă poartă în minutul 45+1. Gazdele l-au imitat pe dinamovist în minutul 45+3, când Babati a fost mai rapid decât Golubovic, dar a trimis pe lângă bară.

CSIKSZEREDA: Gyenge - J. Nagy, D. Kelemen, Csuros, Apro – Veres (B. Pinter 43), Szondi (Gheralia 79) - Gal-Andrezly, Jebari (F. Anderson 29), Babati – Makrai (Jelena 78). ANTRENOR Robert Ilyes

DINAMO: Golubovic – Gabriel Moura, Patriche, Homawoo, Amzăr (Grigore 83) – G. Milanov (Costin  75), Gnahore, Pavicic (Iglesis 46) – A. Bani, Hakim Abdallah (Borduşanu 88), Politic (De Almeida 88). ANTRENOR Željko Kopić

Cartonaşe galbene: Kelemen 6, Babati 82 / Pavicic 29, Bani 66

Arbitri: Horaţiu Feşnic – George Neacşu, Alexandru Filip – Sorin Vădana

Arbitri AVAR: Florin Andrei – Claudiu Marcu

Observator: Ioan Onicaş

În tur, Dinamo s-a impus, scor 2-0.

V-aţi gândit să renunţaţi la maşină din cauza scumpirilor repetate la pompă?
Observator » Sport » Dinamo București rămâne în Superliga, după 0-0 cu Csikszereda Miercurea Ciuc