FCSB a învins Sepsi, scor 1-0, în Superliga. FCSB a urcat pe locul 6

Echipa FCSB a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0, formaţia Sepsi OSK, în etapa a 15-a din Superligă, notează news.ro.

la 24.10.2022, 23:05

- Inquam Photos / Ştefan Constantin

Unicul gol al meciului a fost marcat de Compagno, în minutul 50, din penalty. Tudorie a ratat un penalty în prima repriză.

Echipele de start:

• Sepsi: Niczuly - Dimitrov (Rodriguez '76), D. Ciobotariu, Ninaj, A. Dumitrescu - Aganovic (I. Gheorghe '61), N. Păun, C. Matei (Achahbar ' 68), Ştefănescu - R. Varga (Rondon '61), A. Tudorie (Safranko '61). Antrenor: Cristiano Bergodi
  • FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa, Tamm, Pantea - Olaru, Şut, Edjouma (Oaida '57)- Cordea, Compagno (Miculescu '68), Fl. Coman (Omrani '46). Antrenor: Nicolae Dică

În clasament, FCSB este pe locul 6, cu 20 de puncte, iar Sepsi pe 8, cu 19 puncte. Lider este Farul cu 34 de puncte.

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Sport » FCSB a învins Sepsi, scor 1-0, în Superliga. FCSB a urcat pe locul 6