Formaţia Farul Constanţa s-a calificat, miercuri, în play-off-ul Conference League, câştigând şi manşa secundă cu Flora Tallinn, în deplasare, scor 2-0, în turul trei preliminar al competiţiei. În tur, scorul aa fost 3-0 pentru echipa lui Gheorghe Hagi, informează news.ro.

la 16.08.2023, 21:03

- Profimedia

Pe stadionul Lilleküla din Tallinn, au marcat Rivaldinho în minutul 3, respectiv Budescu în minutul 18. Meciul a fost arbitrat de bosniacul Luka Bilbija.

Echipele de start:

• Flora Tallinn: Grunvald – Hussar, Kuusk, Seppik (Kolobov ’55), Kallaste (Lilander ’55) – Vassiljev, Miller – Kuraksin (Mihailov ’55), Alliku, Ojamaa (Vain ’87) – Zenjov (Pajo ’73)
  • Farul: Aioani – Sîrbu, Larie, M. Popescu (Boli ’46), Kiki (Vianna ’50) – T. Băluţă (Grameni ’46), Nedelcu (Queiros ’70), Artean – Mazilu (Vînă ’46), Rivaldinho, Budescu

Farul va juca în play-off împotriva echipei eliminate din "dubla" Qarabag (Azerbaidjan) - HJK Helsinki (Finlanda), din turul trei preliminar al Ligii Europa.

Cum vă petreceţi Floriile?

Observator » Sport » Flora Tallinn - Farul Constanţa 0-2, în turul trei preliminar din Conference League. Echipa lui Hagi se califică în play-off