Moment greu de gestionat de Gheorghe Hagi, în timpul conferinţei de presă după victoria Viitorului de la Iași, 2-1. Patronul Viitorului s-a contrat cu o jurnalistă, după ce tânăra l-a întrebat despre gesturile obscene făcute de de Gabi Iancu spre fanii gazdelor.

Veronica Micu
de Veronica Micu

la 05.02.2020, 10:01

Gheorghe Hagi a făcut o jurnalistă obraznică, în timpul conferinţei de la Iaşi
Gică Hagi, scos din sărite de o jurnalistă - captura video YouTube

Iritat de întrebările incomode ale unei jurnaliste, Gheorghe Hagi a răbufnit în timpul conferinţeo de presă organizate după victoria Viitorului de la Iași.

Redăm, mai jos, dialogul dintre cei doi:

Reporter: Atitudinea lui Gabi Iancu după ce a marcat golul aţi văzut-o?

Gică Hagi: N-am văzut-o, nu!

Reporter: A arătat un semn obscen spre tribună.

Gică Hagi: N-am văzut. Şi nu pot să comentez. Dacă n-am văzut, nu pot să comentez.

Reporter: Dar ce aţi văzut din partida asta? În afară de ce ne-aţi povestit.

Gică Hagi: Singurul lucru pe care l-am văzut este că eşti cam obraznică. Atât!

Gheorghe Hagi: Eşti puţin cam obraznică!

Reporter: Noi suntem aici pentru a pune întrebări.

Gică Hagi: Eşti puţin cam obraznică, atât!

Reporter: Domnule Gheorghe Hagi, am înţeles că sunteţi "Regele" fotbalului românesc, dar nu ar fi bine să câştigaţi pe teren clar, fără arbitri?

Gică Hagi: Ai făcut o greşeală. Iar. Ai zis numele, eu sunt Gheorghe Hagi, restul ce ai spus e opinia ta. E părerea ta. Eu nu mă simt.

Reporter: Deci consideraţi că arbitrajul a fost perfect corect?

Gică Hagi: Eu am văzut o echipă care a jucat fotbal, care a căutat victoria, care a atacat, care şi-a creat multe ocazii. Din minutul 1 până în minutul 90 a atacat şi a câştigat meciul. Atât.

Reporter: Deci arbitrajul nu l-aţi văzut?

Gică Hagi: Vă las pe voi să comentaţi. Punct! Altă întrebare.

Burgeri din carne de crocodil la un festival din România. Aţi încerca preparatul?

Observator » Sport » Gică Hagi, scos din sărite de o jurnalistă : "Eşti cam obraznică" / "Fără arbitri când câștigați?" (Video)