Observator » Sport » Juniorii români, învinşi de americani în finalele Billie Jean King Cup şi în Cupa Davis

Juniorii români, învinşi de americani în finalele Billie Jean King Cup şi în Cupa Davis

Echipele de tenis juniori ale României Echipele de tenis juniori ale României - Facebook Federaţia Română de Tenis
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.11.2024, 15:44 | Modificat la 16.11.2024, 15:51

Echipele de tenis juniori ale României au fost învinse de SUA în finalele de la Billie Jean King Cup, respectiv Cupa Davis.

În Billie Jean King Cup, fetele din România au fost învinse de SUA, scor 2-1.

Echipa României a fost formată din Maia Ilinca Burcescu, Giulia Safina Popa şi Ioana Ştefania Boian, sub îndrumarea căpitanului Ady Avram.

În finala Cupei Davis pentru juniori, băieţii din România a fost învinşi de americani, scor 2-0.

Articolul continuă după reclamă

Echipa României a fost formată din Yannick Theodor Alexandrescu, Alejandro Mateo Berge Nourescu, Cezar Stefan Bentzel, căpitan fiind Radu Popescu.