Observator » Sport » Meciul dintre Sorana Cîrstea şi Madison Keys de la Roma, întrerupt de doi activişti de mediu. Au aruncat cu confetti şi au încercat să se lege de fileu

Video Meciul dintre Sorana Cîrstea şi Madison Keys de la Roma, întrerupt de doi activişti de mediu. Au aruncat cu confetti şi au încercat să se lege de fileu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.05.2024, 20:51 | Modificat la 13.05.2024, 20:54

Momente incredibile filmate la meciul Soranei Cîrstea de la turneul de tenis de la Roma. 

Doi activişti de mediu au intrat pe teren în timpul meciului ei cu Madison Keys şi au aruncat confetti. Unul chiar a încercat să se lege de fileu. Partida a fost întreruptă o jumătate de oră din această cauză. După ce a fost reluată, Sorana a pierdut meciul. 

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Keys conducea cu 6-2 3-1 când două persoane purtând veste portocalii au intrat pe teren și au aruncat confetti. Alții s-au legat de tribună înainte să sosească poliția și pompierii. 

Articolul continuă după reclamă

Protestatarii au fost scoși de pe teren, iar Keys a învins-o pe Cîrstea cu 6-2, 6-1.