Simona Halep a învins-o pe Katerina Siniakova. România – Cehia: 1-1 în Fed Cup

Simona Halep a câștigat meciul contra jucătoarei Katerina Siniakova, din cadrul Fed Cup. Scorul dintre România și Cehia este de 1-1, în prima zi a întâlnirii, contând pentru sferturile de finală ale Grupei Mondiale.

Cristian Toteştean
de Cristian Toteştean

la 09.02.2019, 17:35

Simona Halep lovește mingea pe teren, la antrenament
Simona Halep se antrenează în Cehia, la Ostrava, pentru meciul de Fed Cup, pe 9 februarie 2019 - Hepta

Simona Halep a câștigat meciul cu Katerina Siniakova în 2 seturi, 6-4, 6-0.

Partida a fost câștigată de româncă în 72 de minute. Victoria Simonei Halep a ajutat România să egaleze Cehia în disputa din sferturile de finală ale Grupei Mondiale a Cupei Federației.

În primul meci, Mihaela Burzănescu a fost învinsă de Karolina Pliskova, în 2 seturi, cu scorul 6-1, 6-4.

Sursa: News.ro

Preferaţi ca pentru masa de Paşte să preparaţi cât mai multe produse în casă, pentru a evita E-urile?

Observator » Sport » Simona Halep a învins-o pe Katerina Siniakova. România – Cehia: 1-1 în Fed Cup