Simona Halep a câștigat turneul din Duibai după o finală cu emoții. Românca a câștigat în 3 seturi, scor 2-1, în fața Elenei Ribakina, din Kazahstan.

• Simona Halep a câștigat la tie-break.

Primul set al finalei a fost câștigat de adversara Simonei Halep, care s-a impus cu 6-3. Cel de-al doilea set a revenit însă româncei, care, după 44 de minute de joc, a obținut un scor similar, de 6-3.

Al treilea set a fost cu mari emoții. Deși era condusă cu 3 -1, Simona Halep a întors rezultatul și a reușit să se impună la tie-break, scor 7-6.

”Am luptat din greu”

Românca a câștigat astfel pentru a doua oară turneul din Dubai, după 2015. Victoria i-a adus, totodată, și cel de-al 20-lea titlu din carieră.

Simona Halep, locul 2 mondial, era favorita numărul 1 la câștigarea turneului.

Sursa: News.ro

35 de lei kilogramul de carne de miel înainte de Paşte. Consideraţi preţul acceptabil?

Observator » Sport » Simona Halep a câștigat turneul din Dubai, după ce a întors rezultatul în finală