U Craiova 1948 a pierdut meciul cu Sepsi la "masa verde": partida a fost suspendată din cauza scandărilor fanilor
Comisia de Disciplină a FRF a decis miercuri că Sepsi a câștigat cu 3-0 partida suspendată cu U Craiova 1948. De asemenea, cele două cluburi au fost amendate, iar oltenii vor juca fără suporteri șase meciuri, notează Mediafax.
![U Craiova 1948 a pierdut meciul cu Sepsi la "masa verde": partida a fost suspendată din cauza scandărilor fanilor U Craiova 1948 a pierdut meciul cu Sepsi la "masa verde": partida a fost suspendată din cauza scandărilor fanilor](https://img.observatornews.ro/0/2023/2/15/511568/id212697-inquam-photos-alex-nicodim-606d48cd.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Comisia de Disciplină din cadrul FRF s-a întrunit miercuri. În decizia adoptată se arată că „se sancționează clubul FC U Craiova 1948 SA cu FORFAIT (3-0 în favoarea ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe), cu măsura interzicerii propriei galerii sau propriului grup de suporteri la șase jocuri disputate în deplasare sau pe teren neutru, și cu o penalitate sportivă de 22.500 lei”.
De asemenea, clubul ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe a fost sancționat cu penalitate sportivă de 25.000 lei. Meciul Sepsi OSK - U Craiova 1948, din etapa a 23-a a Ligii 1, a fost întrerupt în minutul 26 de arbitrul Andrei Chivulete, din cauza scandărilor xenofobe ale galeriei oaspeților.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰