FCSB - Dinamo, meci din etapa a opta a Ligii 1, a intrat în istorie. FCSB a câştigat derby-ul cu Dinamo, scor 6-0, cea mai mare diferenţă de scor dintre cele două mari rivale.

la 12.09.2021, 22:55

- Mediafax Foto

Cele 6 goluri au fost marcate de şase jucători diferiţi, iar cinci dintre ele au venit după ce Dinamo a rămas în 10 oameni. Steliano Filip a fost eliminat în minutul 37 după un fault asupra lui Valentin Gheorghe. În acel moment scorul era 1-0, după golul lui Keseru din minutul 26.

După eliminarea lui Filip, golurile au venit în cascadă pentru FCSB. Popescu (min.43), Vinicius (min.45+2), Cordea (min.45+8, din penalty), Valentin Gheorghe (min.55) şi Miron (min. 67).

În urma acestui rezultat, FCSB urcă pe locul 5, cu 12 puncte, în timp ce Dinamo este pe locul 14, cu 6 puncte, la doar 4 puncte de ultimul loc din clasament.

Vi s-a întâmplat să fiţi hărţuiţi într-un teambuilding?

Observator » Sport » Un derby pentru istorie: FCSB spulberă Dinamo cu 6-0, cea mai mare diferenţă de scor înregistrată vreodată