VICTORIE pentru FCSB în fața FC Voluntari, în prima etapă a Ligii I!

Echipa FCSB a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia FC Voluntari, în prima etapă a Ligii I. Golul victoriei a fost marcat de Dennis Man, în minutul 90+2, informează News.ro

Golurile învingătorilor au fost marcate de Budescu '34 din penalti şi Man '90+2, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Bălan, în minutul 55.

1-0: Budescu a transformat penaltiul acordat de arbitrul George Găman pentru faultul în careu comis de Balauru asupra lui Tănase.

1-1: Marinescu i-a pasat pe culoar lui Bălan şi acesta a înscris cu un şut din prima de la 11 metri.

2-1: De Amorim a centrat din partea stângă, Teixeira a recentrat cu capul şi Man a adus victoria cu o ovitură de cap de la 6 metri.

FCSB: Niţă - Enache, Larie, Bălaşa, Junior Morais - Ov. Popescu (Teixeira '51), Pintilii - Man, Budescu, Fl. Tănase (De Amorim '77) – Gnohere (Alibec '46). Antrenor: Nicolae Dică.

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, M. Popescu, Acsinte - Răuţă, C. Lazăr (Tudorie '46) – G. Deac (Ivanovici '46), Marinescu, Olteanu - Ad. Bălan (Tăbăcariu '75). Antrenor: Claudiu Niculescu.

Cartonaşe galbene: Pintilii '6, Ov. Popescu '29, Gnohere '36 / Răuţă '7, C. Lazăr '32, Maftei '36, M. Popescu '65, Tăbăcariu '81.

Arbitri: George Găman (central) – Ciprian Danşa, Daniel Mitruţi (asistenţi).

Înainte de startul jocului, s-a ţinut un moment de reculegere în memoria lui Ioan Aloman şi Sorin Satmari.

Sursă: News.ro

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Sport » VICTORIE pentru FCSB în fața FC Voluntari, în prima etapă a Ligii I!