Observator » Ştiri Auto » Trucul prin care poți face rapid răcoare în mașină, fără a porni climatizarea

Video Trucul prin care poți face rapid răcoare în mașină, fără a porni climatizarea

Ana Grigore | Timp citire: 3 minute
Publicat la 24.06.2026, 19:43 | Modificat la 24.06.2026, 19:43

La aproape 40 de grade Celsius, un drum cu maşina ameninţă să fie chinuitor. În plus, canicula aduce şi pericol mai mare de accidente. Şi, în ciuda a ceea ce cred mulţi, cea mai rapidă metodă de a răcori aerul din maşină nu este să porneşti climatizarea imediat după ce te urci.

O maşină parcată în bătaia soarelui se încinge în doar o jumătate de oră. Volanul, centurile şi bordul devin greu de atins.

Cât de tare se încinge maşina lăsată în soare

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Articolul continuă după reclamă

Şofer: Foarte cald, foarte cald! 

Reporter: Aerul merge? 

Şofer: Nu merge, nu funcţionează, de aia sunt cu geamurile deschise. Trebuie să îl repar. Reporter: Ştiţi cam cât v-ar costa? 

Şofer: 1000 de lei.  

Pe acelaşi subiect

"Dacă nu ai aer condiţionat, mai bine stai acasă. Imediat cum ne urcăm în mașina, îl şi pornim", a declarat alt conducător auto.

Mulţi comit aceeaşi eroare. Experimentele arată, însă, că instalaţia de climatizare este mult mai eficientă dacă faci asta înainte să o porneşti.

Trucul simplu care răceşte maşina înainte să porneşti aerul condiţionat

Ce ne recomandă specialiștii este să deschidem toate geamurile la maximum și să așteptăm puțin. Au trecut trei minute, iar temperatura a scăzut, a ajuns la 35 de grade în zona volanului. Acum pot închide geamurile și să pornesc aerul condiționat, dar nu la mai puțin de 22 de grade, pentru a evita solicitarea instalației de climatizare.

Şefii service-urilor auto avertizează că nu este suficientă doar completarea freonului. Filtrele pline de praf şi impurităţi pot reduce eficiența sistemului și calitatea aerului, aşa că trebuie schimbate dacă sunt îmbâcsite. Pe caniculă, foarte importantă este şi verificarea presiunii pneurilor.

"Pe timpul căldurilor este foarte bine ca presiunea în pneuri să fie făcută cu azot. Azotul este un gaz care nu schimbă compoziția și nu mai apare dilatarea și comprimarea aerului din pneuri și conferă o stabilitate mai bună la rulaj, precum și la frânare", a explicat Sorin Olaru, şef service auto.

Căldura afectează reflexele şoferilor

Temperaturile extreme pun la încercare şi puterea de concentrare a şoferilor. Cei care conduc mult fără aer condiționat obosesc mai repede şi îşi pierd din reflexe.

"La volan şi o secundă, două, trei de neatenție poate să intervină sever în capacitatea noastră de a conduce. În funcție de temperatura mediului, îți încetinește într-adevăr un pic viteza de reacție, îți poate afecta atenția, poți pierde anumite semnale", a subliniat Mihai Ionescu, medic la Spitalul Colentina.

Canicula poate să provoace şi incendii. Specialiştii auto recomandă şoferilor care au drumuri lungi de făcut să tragă pe dreapta din două în două ore şi să lase motorul să se răcească un sfert de oră.