Observator » Evenimente » Accident grav în Timiș, un militar a murit pe loc

Accident grav în Timiș, un militar a murit pe loc

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.09.2019, 11:11 | Modificat la 26.09.2019, 11:12

Grav accident, seara trecută, lângă Lugoj, în judeţul Timiş. Un militar a murit pe loc după ce a intrat în plin cu maşina într-un tir condus de un cetăţean bulgar.

Grav accident, seara trecută, lângă Lugoj, în judeţul Timiş. Un militar a murit pe loc după ce a intrat în plin cu maşina într-un tir condus de un cetăţean bulgar.

Impactul a fost atât de violent, încât autoturismul s-a transformat într-un morman de fiare, iar bucăţi din caroserie şi motor au fost împrăştiate pe o rază de peste 50 de metri.

O anchetă trebuie să stabilească acum care a fost cauza. Nu este exclus să fie vorba de un act premeditat.

Articolul continuă după reclamă

Bărbatul de 37 de ani, subofiţer în armată, şi-ar fi anunţat colegii, înainte de accident, că nu mai vrea să trăiască.