Un atelier auto improvizat într-un garaj a luat foc. Patru mașini s-au făcut scrum, în Buzău
A fost pericol de explozie într-o localitate din Buzău. Un atelier auto improvizat într-un garaj a luat foc, iar patru butelii cu acetilenă au stat în flăcări aproape o oră, până când pompierii au reuşit să le scoată şi să le răcească.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
A fost pericol de explozie într-o localitate din Buzău. Un atelier auto improvizat într-un garaj a luat foc, iar patru butelii cu acetilenă au stat în flăcări aproape o oră, până când pompierii au reuşit să le scoată şi să le răcească. Patru autoturisme care erau aduse pentru reparaţii s-au făcut scrum. Atelierul funcţiona fără niciun fel de autorizaţie.
Focul a izbucnit în timp ce proprietarul suda în garajul unde improvizase un atelier de vopsitorie. De la câteva scântei, în doar câteva minute, flăcările au făcut prăpăd.
Zona a fost, aproape o oră, o adevărată bombă cu ceas. În garaj se aflau patru butelii cu gaz şi, până la venirea pompierilor, numai o minune a făcut să nu sară în aer şi să pună în pericol vieţile a zeci de oameni care locuiesc în cartier.
Încăperea a fost însă distrusă. La fel şi cele patru maşini lăsate de proprietari pentru reparaţii
Autorităţile susţin că omul nu avea autorizaţiile necesare pentru atelier.
Acum, bărbatul trebuie să-i despăgubească pe proprietarii maşinilor.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰